Wykończ mieszkanie w stanie deweloperskim

Własne mieszkanie, miejsce, które można nazwać naprawdę swoim, to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. Własne mieszkanie jest wyznacznikiem swobody, niezależności i pozwala zacząć wieść swoje własne życie, na swoich własnych zasadach. W krajach zachodu bardzo modnym modelem jest wynajem – ludzie są bardziej mobilni i mniej przywiązują się do miejsc, zwłaszcza ci młodsi. W Polsce jest inaczej – nadal właściwie większość marzy o zakupie swojego własnego mieszkania. Popyt jest na mieszkania również z drugiej ręki, choć to te z pierwszej ręki – prosto od dewelopera, cieszą się ogromnym wzięciem. Zainteresowanie jest tak duże, że mnóstwo osób decyduje się na zakup mieszkania, gdy ono jeszcze fizycznie nie istnieje, a dopiero jest budowane. W takich sytuacjach zawsze wybiera się też poziom wykończenia mieszkania. W Polsce od lat króluje stan deweloperski – jest on zdecydowanie najczęściej wybierany przez ludzi, którzy kupują mieszkanie z rynku pierwotnego. Dowiedz się więcej na ten temat. 

  1. Sztuka aranżacji mieszkań
  2. Wejść do nowego mieszkania i mieszkać
  3. Stan deweloperski
  4. Profesjonalne wykończenie mieszkania

Trudna sztuka urządzenia mieszkań

Urządzanie mieszkania wcale nie jest łatwą sprawą. Niezależnie od tego, w jakim stanie je odbierasz i jakiego remontu i późniejszej aranżacji wymaga. Trzeba mieć na wszystko baczenie, zawsze trzymać rękę na pulsie, być operatywnym, obrotnym i cechować się ponadprzeciętną wyobraźnią, a także sporym zmysłem artystycznym. To wszystko jest wymagane po to, by okiełznać okołoremontowy chaos, a także by stworzyć wnętrze, które będzie komfortowe, estetyczne i funkcjonalne, czyli takie, w którym mieszkanie będzie prawdziwą przyjemnością. To wydaje się trudne i faktycznie trudne jest. Na szczęście możesz liczyć na pomoc. Jeśli odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim masz całe mnóstwo do zrobienia, ale też masz ogromne pole do popisu. Wcale nie musisz się zamartwiać, jeśli nie bardzo wiesz co zrobić i jak się zabrać do rzeczy. Deco Nova wykańcza wnętrza mieszkań w stanie deweloperskim. Dzięki profesjonalnej pomocy możesz osiągnąć wszystko to, co sobie wymarzyłeś, a taże o wiele więcej. Tak naprawdę wszystko tu zależy od ciebie – specjaliści są po to, by pomóc ci spełnić wszystkie marzenia dotyczące najpiękniejszego mieszkania.

Wejść i mieszkać – jak spełnić to marzenie?

Jeśli chcesz po prostu wejść i mieszkać, a także niczym się nie martwić, mieszkanie w stanie deweloperskim nie jest dokładnie tym, czego szukasz. Nadal jednak jest to stan wybierany najczęściej, dzięki możliwości dostosowania całego mieszkania do swoich potrzeb i gustu estetycznego, bez większych i kompletnie zbędnych problemów. Nadal jednak, by wejść i mieszkać, potrzebujesz mieszkania urządzonego pod klucz. Nie musisz jednak tego zadania zrzucać na barki dewelopera. Możesz poprosić o pomoc inną firmę, która urządzi mieszkanie dokładnie według twoich wskazówek i zrealizuje twoją wizję. Nie martw się też, jeśli nie do końca wiesz, co chcesz – określ swój budżet i porozmawiaj ze specjalistami o swoich planach, służą oni pomocą na każdym etapie – również tym czysto koncepcyjnym. W ten sposób zyskujesz pewność, że uda ci się osiągnąć wymarzony, najlepszy możliwy efekt.

Czym jest stan deweloperski?

Czym jest ten osławiony, tak często wybierany przez kupujących mieszkanie stan deweloperski? Tak naprawdę bardzo trudno jest to jednoznacznie określić. Wszystko dlatego, że nie istnieje w zasadzie żadna jedna, oficjalna definicja tego stanu. Tak naprawdę, jak sama nazwa wskazuje, wszystko zależy od tego, jaką umowę podpisało się z określonym deweloperem. Tam wszystko będzie wyszczególnione – i właśnie te zawarte w umowie elementy zapewnia deweloper przy wykańczaniu mieszkania do stanu deweloperskiego. Co się tam może znaleźć? Tak naprawdę wiele elementów, ale najczęściej jest to po prostu stan surowy domu. Stan surowy to taki, który pozwoli nam na rozpoczęcie remontu, który ma na celu wykończenie wnętrza zgodnie z naszymi potrzebami. Dzięki temu każdy może wyremontować i urządzić mieszkanie dokładnie tak, jak ma na to ochotę. Najczęściej mieszkanie w stanie deweloperskim posiada: grzejniki, wszelkiego rodzaju instalacje – elektryczną, wraz z gniazdkami elektrycznymi, wodną, gazową czy wodno-kanalizacyjną. Najczęściej też w mieszkaniu są drzwi, a także okna i parapety oraz wylewkę podłogową. Ściany z kolei są przygotowane do malowania, mogą być też pokryte jedną warstwą białej farby.

Wykończ mieszkanie dzięki profesjonalnej pomocy

Jak widać stan deweloperski nie do końca nadaje się jeszcze do zamieszkania przez ludzi. Potrzebuje remontu, który wykończy całość tak, by mieszkało się tam przyjemnie i komfortowo. A w tym celu naprawdę warto zgłosić się o pomoc do profesjonalistów – to osoby doświadczone i kreatywne, które znają się na swojej pracy i z przyjemnością ci pomogą. W ten sposób przekonasz się, że remont nie musi być czymś strasznym i można przeprowadzić go szybko oraz sprawnie.

 

Artykuł opracowany we współpracy z Deco Nova

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *