Ogród, dzieci i zwierzęta, czyli jak utrzymać balans i styl mając psiaki i dzieciaki?

Ogród dzieci i zwierzęta – myślisz, że to nie może się udać? Otóż możliwe jest urządzenie ogrodu w elegancki sposób, a jednocześnie zapewnienie przestrzeni do zabawy dzieciom i zwierzętom, głównie czworonożnym pupilom, które rozpiera energia. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak utrzymać balans i styl mając psiaki i dzieciaki.

Jak urządzić bezpieczny ogród?

Bez wątpienia ogród, w którym będą bawić się dzieci i psiaki musi być bezpieczny. Należy zadbać, by nie było w nim żadnych szkodliwych roślin. A ich lista jest bardzo długa. Z tych popularnych możemy wymienić chociażby cisy. Ich owoce są trujące, a dzieci i zwierzęta lubią kosztować różnych rzeczy. Lepiej więc nie ryzykować i zrezygnować z tych iglaków w swoim ogrodzie. Nie najlepiej sprawdzi się również hiacynt, krokus i tulipan. O ile same kwiaty krzywdy nie robią, tak trzeba pamiętać, że jeśli ma się psa, który uwielbia kopać, a nierzadko kosztuje tego, co wykopie, to cebulki kwiatowe wyżej wymienionych roślin się nie sprawdzą. Jeśli pies zje cebulkę, to może się to dla niego w najlepszym wypadku skończyć rozstrojem żołądka.

Czy zatem są bezpieczne dla psa cebulki kwiatów? Na pewno nie możecie wybierać lilii, bo w tym przypadku cała roślina jest niebezpieczna i wydziela glikozydy, które mogą uszkadzać psią wątrobę. Niebezpieczna jest także choćby konwalia majowa. Najlepiej zatem, jeśli chcesz wybrać cebulki do ogrodu, zdecyduj się na doniczki, których pies nie przewróci i w, których nie będzie buszował. Gdy już zakupisz np. betonowe, możesz zaopatrzyć się w rośliny, a świetną ofertę ma sklep ogrodniczy cebulki-kwiatowe.pl. Znajdziesz tu również koszyczki do cebulek, które utrudnią ich wykopywanie. Z gatunków możesz postawić na wspomniane rośliny cebulowe, a także dalie, krokusy, irysy i wiele innych.

Jakie rośliny wybrać do ogrodu?

Jeśli szukasz bezpiecznych roślin do ogrodu, to na pewno możesz zdecydować się na juki czy też paprocie. Oczywiście możesz sadzić je w donicach. W ogrodzie gdzie bawią się zwierzęta jest to najlepszy sposób sadzenia roślin. Jak już wspomnieliśmy donice muszą być solidne, aby ani dzieci ani zwierzęta nie mogły ich przewrócić. Możesz postawić również na aksamitki, nasturcję, a także fiołki trójbarwne w swoim ogrodzie. Te ostatnie mogą znaleźć się na oddzielonych rabatach. Możesz zastosować płotki czy inne przeszkody, które utrudnią zwierzakom przekopanie twoich rabat. Jednak najlepszą opcją będzie minimalistyczny ogród. Iglaki bardzo źle znoszą psi mocz, dlatego musisz zapewnić im ściółkowanie i odgrodzenie. Ważne, by w ogrodzie znalazła się trawa, którą bez przeszkód można deptać, np. sportowa. Tu jednak trzeba pamiętać o częstym koszeniu.

Urządzamy strefę zabaw dla dzieci i psiaków – co powinno się w niej znaleźć?

Warto urządzić dla dzieci i psiaków strefę zabaw. Może znaleźć się w niej ławeczka, a także wahadłowa huśtawka. Ten ostatni element często występuje na torach agility, zatem jeśli twój psiak jest nieustraszony i lubi kaskaderskie zabawy, to mu się spodoba. Z kolei dla wszystkich dzieci i psiaków na pewno trzeba wybrać do ogrodu piaskownice. Wszyscy uwielbiają się w niej bawić. Oczywiście musisz zadbać o regularne wyprowadzanie psiaków na spacer, aby w piaskownicy nie załatwiały swoich potrzeb. Dużo zieleni do biegania to jednak podstawa. W końcu dziecko może bawić się z pieskiem w aportowanie, czy rzucać mu frisbee.

Altanka ogrodowa, czyli miejsce odpoczynku dla wszystkich i piękny element architektury ogrodowej

W ogrodzie postaw również na altankę, która będzie miejscem odpoczynku dla wszystkich po intensywnych zabawach. Tam psiaki mogą się zdrzemnąć, a dzieci wypić przy stoliczku soczek, czy nakarmić swoich pupili smaczkami. Drewniana altanka będzie świetnie się prezentować w ogrodzie, niezależnie od jego stylistyki. Można wybrać jasną albo przemalować ją lakierobejcą na ciemniejszy odcień. Jeżeli altanka ma ażurowe ścianki, można ją obsadzić bezpiecznymi roślinami pnącymi.

Zawsze, gdy wybierasz gatunki roślin do ogrodu, sprawdzaj czy nie są niebezpieczne. Jeśli tak zadbaj o to, by nie były w zasięgu dzieci i psiaków albo po prostu wybierz inne rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *