Taśma LED- oświetlenie na miarę XXI wieku

Technika idzie do przodu nieprzerwanie. To, co jeszcze kilka lat temu było absolutnym luksusem, dzisiaj jest w zasadzie normą. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie taśmy LED sprawdzą się na zewnątrz, jakie warto wybrać, a także gdzie mogą być wykorzystane. Stwórz z nami ogród marzeń, rozświetl swoją działkę! Taśmy LED Ci to umożliwią.

Taśma LED- dlaczego warto?

Taśmy LED stały się niezwykle popularne. Co sprawia, że tak chętnie po nie sięgamy? Na pewno energooszczędność, bo nie od dziś wiemy, że technologia LED pozwala na większe oszczędności energetyczne. Poza tym, taśmy LED wyglądają po prostu bardzo ciekawie i interesująco, pozwalają na bardzo szybką metamorfozę domu czy ogrodu bez konieczności długotrwałego remontu. Do wprowadzenia takich zmian nie jest potrzebna żadna fachowa wiedza, wystarczy tylko wyobraźnia, by stworzyć zupełnie nowe, ciekawe aranżacje.

Taśmy LED są popularne ze względu na swoją trwałość i długą żywotność. Mogą służyć przez wiele lat, stając się niezwykle efektownym źródłem oświetlenia o wspaniałym efekcie dekoracyjnym. Dostępne są różne modele światełek i lampek, nie ma więc obaw, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Gdzie stosuje się taśmy LED na zewnątrz?

Oświetlenie LED stosuje się w co najmniej kilku miejscach, w których dobre i efektowne światło jest bardzo ważne. Najczęściej spotykamy je na drodze jako oświetlenie drogowe, znacząco podnoszące poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Poza infrastrukturą drogową, taśmy LED oświetlają równie często budynki, ich ściany czy parkingi. Wpływa to na bezpieczeństwo, ale także na efekt wizualny, który jest z pewnością godny uwagi. Oświetlenie LED bardzo często spotykamy także w naszych prywatnych ogrodach. Dekoracyjne efekty oświetlenia LED wykorzystuje się również do tworzenia spektakularnych pokazów świetlnych, fontann czy podkreślenia jakichś pereł architektury.

Jaka taśma LED na zewnątrz sprawdzi się najlepiej?

Wybierając taśmę LED na zewnątrz, należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim, im dioda LED jest większa, tym bardziej intensywne światło daje. Ponadto, moc taśmy może być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Dostępne są zarówno taśmy o niskiej, jaki i o średniej czy nawet bardzo wysokiej mocy. Dla celów dekoracyjnych odpowiednia będzie moc średnia, jeśli natomiast dana taśma ma być głównym źródłem oświetlenia, zdecydowanie najlepiej sprawdzi się taśma o wysokiej mocy.
Oprócz wielkości i mocy, ogromne znaczenie ma również ilość lumenów, czyli wartość mocy strumienia świetlnego. Więcej lumenów to mocniejsze światło. Wybierając oświetlenie LED np. do ogrodu, od razu zastanów się nad zasilaniem. Weź pod uwagę, że zbyt słaby zasilacz będzie wymagał częstszej wymiany. Wybieraj zawsze zasilacz, który jest mocniejszy niż taśma LED.

Jeśli zastanawiasz się, jaka taśma led na zewnątrz  da Ci ciekawy efekt dekoracyjny, wybierz taśmę RGB (https://sklep.neonica.pl/jaka-tasma-led-na-zewnatrz). Da Ci ona możliwość dostosowania koloru do aktualnych oczekiwań. Dostępne są taśmy RGB, które umożliwiają wybór światła ciepłego, zimnego bądź neutralnego oraz taśmy RGB kolorowe, które umożliwiają ustawienie dowolnego koloru światła z palety RGB.

Zastosowanie taśmy LED w ogrodzie- pomysły i inspiracje

Taśmy LED coraz częściej stosowane są w ogrodach nie tylko, jako źródło dodatkowego oświetlenia, ale przede wszystkim jako ciekawy efekt dekoracyjny. Zwróć uwagę na to, co chcesz oświetlić. Jeżeli marzy Ci się podświetlane oczko wodne, taśmę LED musisz dobrać odpowiednio do takich celów. Znaczenie ma tutaj napięcie taśmy. Musi być ono stałe i niskie, najczęściej wynosi 12V. Taśmy LED, które mają być zastosowane w wodzie zwykle zamykane są w profilu LED.
Decydując się na oświetlenie LED w Twoim ogrodzie, zastanów się nad zakupem sterownika do taśm LED. Umożliwia on zmiany programów świecenia, a najnowsze modele pozwalają na kontrolę z poziomu smartfona.

Bardzo częstym pomysłem jest oświetlenie ścieżki prowadzącej do domu. To doskonały przykład na zastosowanie taśm LED zarówno, jako element praktyczny, czyli po prostu jako doświetlenie drogi do domu, jak i jako element estetyczny, bo oświetlona ścieżka wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie. Oprócz ścieżki, wiele osób decyduje się na oświetlenie np. elewacji domu. To również ciekawy pomysł na indywidualizację i stworzenie niezwykle efektownej wizualnie aranżacji. Taśma LED ma bardzo uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu jest niezwykle stylowa i pełna klasy.

Taśma LED na każde warunki

Zmienne warunki atmosferyczne są tym, co najbardziej niebezpieczne dla każdej elektroniki. Nic więc w tym dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad zastosowaniem taśm LED właśnie na zewnątrz, gdzie temperatura się waha, czasem pada deszcz, śnieg, wieje wiatr. Okazuje się, że zdecydowanie najważniejszym parametrem jest tutaj klasa szczelności IP68. LED-y tego rodzaju są pokryte szczelną masą silikonową, chroniącą przed zalania wodą. Takie taśmy LED są niemal niezniszczalne. Wytrzymają wiele lat, są więc inwestycją, która się po prostu opłaca. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie sklepu: Neonica.pl (https://sklep.neonica.pl/), gdzie znajdziesz najnowsze taśmy LED i akcesoria do taśm led (https://sklep.neonica.pl/akceroria-do-tasm-led).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *