Nowa gładź polimerowa do płyt gipsowo-kartonowych oraz podłoży mineralnych

Gładź polimerowa ProMix Finish Plus marki Rigips to innowacyjny produkt, który ułatwia prace remontowe i budowlane. Masa przeznaczona jest do ostatecznego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych oraz podłoży mineralnych.

Rigips wprowadził na rynek polimerową gładź ProMix Finish Plus do mineralnych podłoży i do szpachlowania finiszowego płyt gips-karton. Masa okazuje się doskonałym rozwiązaniem dla całopowierzchniowej szpachli podłoży mineralnych, takich jak tynki gipsowe, czy też tynki cementowo-wapienne. ProMix Finish Plus Rigips to materiał klasy premium, z którego przede wszystkim korzystają wykonawcy, którzy są zainteresowani coraz lepszymi rozwiązaniami, które ułatwiają wykonywanie prac remontowo-budowlanych. Gładź w opinii specjalistów jest produktem znakomicie sprawdzającym się podczas szpachlowania powierzchni ścian. Rigips ProMix Finish Plus charakteryzuje dobra przyczepność oraz optymalne właściwości wygładzające. Jest też bardzo łatwy do odpowiedniego szlifowania.

Nowa gładź polimerowa od Rigips skutecznie remontuje pojawiające się ubytki, usuwa pęknięcia, szczeliny, rysy, jak też odpowiednio wygładza ściany przed malowaniem, aplikowaniem tynku dekoracyjnego i przed tapetowaniem. Przed rozpoczęciem nakładania gładzi na ścianie powinniśmy ocenić to, jak spore nierówności na remontowanej powierzchni trzeba będzie przy jej użyciu niwelować. Zależą one przede wszystkim od rodzaju podłoża i jego stanu technicznego. Dlatego przed rozpoczęciem aplikacji gładzi ProMix Finish Plus nie możemy zapomnieć o zagruntowaniu podłoża preparatem gruntującym Rigips.

Gładka konsystencja białej gładzi pozwala na łatwą i szybką aplikację, zarówno w sposób ręczny, jak i mechanicznie. Zastosowanie podczas prac agregatu pozwoli błyskawicznie uzyskać jednolitą powierzchnię na podłożu z tynku mineralnego. Na potrzeby pożądanej konsystencji masy można ją rozrzedzić czystą wodą, którą powinniśmy dodać do produktu w ilości maksymalnie 1%.

Masa szpachlowa służy przede wszystkim do prawidłowego spoinowania płyt gipsowo-kartonowych, jak też do likwidowania pojawiających się w ścianie ubytków oraz do prostowania i wyrównywania ścian. Masę możemy aplikować miejscowo, jak też na całości większych powierzchni. Na rynku spotkamy ją w sprzedaży na ogół pod postacią suchej mieszanki do rozrabiania przy użyciu wodą, ale są też masy dostępne jako pasty gotowe do aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *