Ekologicznie i nowocześnie – czy połączenie to jest możliwe w aranżacji pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy powinien być przestrzenią wypoczynku i efektywnej nauki Twojego dziecka. Zaaranżuj go więc z dbałością o stworzenie stref wypoczynku i nauki oraz zadbaj o wysoką jakość materiałów, tworzących określoną koncepcję aranżacyjną. Pokój dziecięcy powinien być zgodny z obowiązującymi we wnętrzarstwie trendami, zapewniając jednocześnie wygodę korzystania z mebli i dodatków. Wybierz wyposażenie, które poza najwyższą jakością wyróżnia się nowoczesnymi kształtami, a jego wykonanie wiąże się z zastosowaniem naturalnych materiałów.

Bądź eko i ucz dziecko szacunku do przyrody

Wybierając meble i dodatki do dziecięcego pokoju, warto zwrócić uwagę na przedmioty, wykonane z naturalnych materiałów. Drewno, wiklina, barwy ziemi oraz wzory roślinne i zwierzęce jako motywy, pojawiające się na tekstyliach prezentują się nowocześnie, ponadczasowo i wspierają ekologiczny pogląd w kwestii dbałości o planetę. Wybierz łóżko, szafę i biurko z drewna. Zwróć uwagę na modne łóżka w kształcie domków.

dziecięce łóżko domek

Na ich ramie możesz zaaranżować nie tylko dodatkowe źródło światła, ale wykonać baldachim, imitujący prawdziwe tipi. Jak podkreślają specjaliści ze sklepu Edinos.pl meble mogą mieć jego naturalny odcień lub być pokryte ekologiczną farbą wodną. Bardzo modne są obecnie wiklinowe etażerki, regały oraz stoliki i fotele, które znakomicie ozdobią dziecięcy pokój, wzmacniając ekologiczny charakter aranżacji wnętrza. Lusterko w wiklinowej, okrągłej ramce to prawdziwy hit, który musisz zastosować.

Eko trendy w nowoczesnym wydaniu

Znakomitym sposobem podkreślenia naturalności wystroju jest zastosowanie fototapety 3D z motywem roślinnym. Ta wyrazista dekoracja wyznaczy kolorystykę oraz tematykę pozostałych elementów dekoracyjnych. W ekologicznym – nowoczesnym pokoju dziecięcym powinno znaleźć się miejsce na plakaty, zachęcające do dbałości o środowisko oraz zdjęcia zwierząt. Doskonale będą wyglądały stylowe dodatki, takie jak tablice magnetyczne lub półki ścienne w kształcie zwierząt, wykonane z drewna. Zasłonki lub narzuta na łóżku mogą być utrzymane w tonacji modnych barw ziemi, bądź prezentować motywy roślinne lub zwierzęce. Zachowaj spójność i ogranicz ilość motywów, występujących w pomieszczeniu. Nie zapomnij o naturalnych roślinach, zdobiących pokój oraz dodatkach, które zapewnią dziecku komfort.

Stylowe oświetlenie pozwoli doświetlić pokój podczas wykonywania pracy domowej oraz wieczornego czytania, natomiast miękkie poduszki w nowoczesnych teksturach wzmocnią nowoczesny efekt i wygodę wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *