Fotel obrotowy – mebel absolutnie (nie) standardowy!

Współczesny fotel obrotowy to nie tylko wygoda, ale i zachwycający design. Wobec rosnącej popularność mebli producenci prześcigają się w pomysłach, które wpływają zarówno na komfort użytkowania, jak i na aspekt wizualny. Warto więc wykorzystać dorobek przemysłu meblarskiego i odejść nieco od sprawdzonych aranżacji, na czym zyska nie tylko pomieszczenie.

Zabawa kolorem i wzorem…

W związku z powyższym fotel obrotowy przestał być standardowym mobilnym czarnym krzesłem z kilkoma dodatkowymi funkcjami. Szeroka paleta obić pozwala na selekcję ulubionej barwy w dowolnym ułożeniu lub nawet na wybór krzesła we wzory zgodne z upodobaniami dziecka.
Ze względu na fakt, że fotel obrotowy to element wyposażenia biura, toteż niejednokrotnie korzysta się z niego kilka godzin ciągiem. Musi więc być wykonany z solidnych materiałów. Dotyczy to zarówno obicia, ale także pozostałych elementów. Edinos.pl oferuje wachlarz skórzanych, skóropodobnych czy bawełnianych obić obecnych na fotelach wykonanych z metalu lub solidnego tworzywa sztucznego.

… oraz budową fotel obrotowego.

Standardowy fotel biurowy wyposażony jest w siedzisko umocowane na stabilnej nodze, rozgałęziającej się i zakończonej kilkoma kółkami. Najczęściej posiada także zagłówek i podłokietniki. Taki design to jednak cechy charakterystyczne krzeseł biurowych obrotowych znanych sprzed lat. Dzisiaj nadal takie można nabyć, aczkolwiek wybrać można także wśród krzeseł mobilnych o znacznie nowocześniejszej formie.

W zależności od stylu pracy osoba korzystająca z fotela może preferować zabudowaną wersję, w której nie brakuje udogodnień w postaci regulowanej wysokości, miękkiego zagłówka i miejsca na łokcie. Minimaliści oraz osoby raczej sporadycznie przebywające przy biurku wybrać mogą fotel, którego oparcie sięga najwyżej do łopatek, oraz w którym nie uwzględniono podłokietników.

Luksusowy fotel obrotowy

Szczegółowo dopracowaną aranżację zakłócić może nieadekwatny do stylu fotel obrotowy. Jak zostało wspomniane, dzisiaj wygląd fotela odbiega od tego znanego przed laty. Wymogi konsumentów wymusiły na projektantach mebli dodania szczypty elegancji do tych mebli. „Dzisiejszy użytkownik sugeruje się przede wszystkim designem, gdyż komfort to cecha nieodzowna prawie każdego mebla”… tłumaczy Paweł Malec – doradca klienta w sklepie meblowym Edinos.

Minimalistyczne formy sprawdzą się w salonach makijażu czy pracowniach artystycznych o podwyższonym standardzie, gdzie nieco abstrakcyjne oparcie czy intensywny kolor nikogo nie dziwią. Biura czy gabinety lekarskie preferują jednak prostsze kształty i uniwersalne, stonowane barwy, które nie odciągają uwagi od sedna problemu, z którym przychodzi klient.

Mebel ozdobny?

Ewolucja dopadła także przemysł meblowy, którego produkty przestały być przewidywalne. Dzisiaj klientowi zależy na tym, by fotel obrotowy nie tylko oferował komfort, ale stanowił nawet ozdobę pomieszczenia, ustawioną w centralnym jego punkcie. Podczas wyboru tego mebla należy więc sugerować się nie tylko jego oczywistym przeznaczeniem, ale i wziąć pod uwagę jego funkcję reprezentacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *