Wybieramy wideodomofon do domu jednorodzinnego

Bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców to kwestia, do której wagę przykłada coraz większa grupa osób. Obecnie dostępne na rynku zaawansowane technologicznie rozwiązania umożliwiają zainstalowanie na swojej posesji niezwykle praktycznych systemów zabezpieczających. Urządzeniem, w które warto się zaopatrzyć, jest wideodomofon. Dzięki niemu bez wychodzenia poza drzwi można w łatwy sposób sprawdzić, kto znajduje się przy furtce. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie umożliwiające nawet rozmowy z sąsiadami. Producenci przedstawiają swoim klientom niezwykle szeroką gamę wyboru sprzętu tego typu. O czym pamiętać podczas zakupu? Jaki wideodomofon wybrać?

Kiedy warto zdecydować się na zakup wideodomofonu?

Zasada działania wideodomofonu jest dokładnie taka sama jak tradycyjnego domofonu. Pozwala na bardzo proste i komfortowe kontrolowanie zamka drzwi wejściowych oraz bram prowadzących na posesję. W przypadku wizyty gości lub każdej innej osoby można porozmawiać z nią, pozostając we wnętrzu domu. Wideodomofon to nieco bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż pozwala on nie tylko usłyszeć osobę odwiedzającą, ale również ją zobaczyć. Jest to urządzenie, które sprawdzi się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Zarówno na dużej posesji, jak i w bloku. Każda osoba ceniąca sobie bezpieczeństwo rodziny oraz swojego mienia na pewno będzie usatysfakcjonowana dokonaniem zakupu wideodomofonu. Przed dokonaniem transakcji należy zastanowić się dokładnie nad typem urządzenia i sposobem montażu. Przede wszystkim nie można zapomnieć o dokonaniu pomiaru słupka – jeśli jest on wąski zamontowanie wybranego domofonu może okazać się bowiem niemożliwe.

Dobry wideodomofon – czym się charakteryzuje?

Wideodomofony dostępne na rynku posiadają obecnie wiele zaawansowanych funkcji. Kupując urządzenie przeznaczone do zastosowania w domu jednorodzinnym, należy dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami i to do nich dobrać odpowiedni rodzaj sprzętu. Nie bez znaczenia jest budżet, gdyż wideodomofony dostępne są w bardzo zróżnicowanych cenach. Niezwykle praktyczną funkcją jest możliwość wykonywania manualnych zrzutów ekranu oraz nagrań wideo. Dzięki temu jeżeli dojdzie do kradzieży lub innego nieprzyjemnego incydentu, obecność wideodomofonu na posesji może dostarczyć wiarygodny dowód rzeczowy. Funkcjonalna może okazać się również możliwość rozszerzenia o dodatkowe monitory i panele zewnętrzne. Jest to w szczególności ważna kwestia dla osób posiadających stosunkowo dużą posesję. Wiele osób decyduje się również na zakup wideodomofonu posiadającego możliwość integracji ze słuchawką audio.

Inteligentny dom – w jakie urządzenia warto się zaopatrzyć?

Wideodomofon może być także bardzo istotną częścią inteligentnego domu. Wiele modeli wyposażonych jest w możliwość korzystania z aplikacji Google Home i asystenta głosowego Alexa. Posiadanie skonfigurowanego zestawu umożliwiającego kontrolowanie oświetlenia, ogrzewania, otwieranie bram wjazdowych, a nawet obsługi różnych urządzeń elektronicznych to wyjątkowy komfort. Obecnie systemy takie z powodzeniem można kontrolować nawet z poziomu tabletu czy smartfona. Wiele dostępnych na rynku wideodomofonów posiada wbudowany moduł wifi, umożliwiający bezproblemową komunikację zdalną. Jeżeli planujesz zainwestować w inteligentny dom od polskiego producenta – zobacz rozwiązania firmy ZAMEL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *