Wybieramy najmodniejsze wzory płytek podłogowych. Super inspiracje na stylowe podłogi

Moda jest przemijająca, ale nie zawsze, gdyż są również trendy ponadczasowe, które bronią się mimo upływu czasu. Tak jest równie w przypadku płytek podłogowych, które można wybrać w jednolitym odcieniu, ale również wzorach, także takich imitujących różne materiały. Dziś przedstawimy nasze inspiracje na stylowe podłogi.

Kamienny wzór zawsze w cenie

Choć wzorów płytek podłogowych może być naprawdę sporo, to wśród nich prostotą i surowością wyróżnia się imitacja kamienia. Świetnie sprawdzi się naśladowanie rysunku marmuru. Ten ekskluzywny kamień doskonale prezentuje się w reprezentacyjnych wnętrzach. Dlatego takie piękne płytki podłogowe będą pasować do salonu, a także gabinetu czy biura. Przede wszystkim można zdecydować się nie tylko na połyskujące wykończenie, ale także półpolerowane lub matowe. Najbliższa naturalnej strukturze marmuru jest wersja półmatowa. Takie podłogi najlepiej prezentują się w otoczeniu białych ścian, choć można pokusić się o akcent kolorystyczny w postaci szarej ściany, np. w miejscu gdzie planuje się kominek. Wszystko będzie doskonale ze sobą współgrać

Rysunek drewna, który zawsze wprowadza ciepło do pomieszczeń

Nasza druga modna propozycja to imitacja rysunku drewna. Znajdziesz najwięcej wzorów płytek podłogowych właśnie z widocznymi słojami i sękami, które nawiązują do rozmaitych gatunków drewna. Warto podkreślić, że dostępne są te imitujące deski dębowe, sosnowe, a nawet drewno egzotyczne, zatem każdy znajdzie coś odpowiedniego. Ich ogromną zaletą jest fakt, że można je dopasować do każdego rodzaju wykończenia ścian, gdyż są bardzo uniwersalne, podobnie jak parkiet czy panele drewniane. Oczywiście można bawić się fakturą, jednak nie należy przesadzać z mocnymi akcentami, które odwrócą uwagę od pięknej podłogi. Bardzo popularne są rektyfikowane płytki podłogowe gresowe. Ich brzegi są ścięte prosto, co sprawia, że różnią się między sobą nieznacznie, a fuga może być minimalnej grubości. W przypadku płytek imitujących różne materiały jest to bardzo ważne, gdyż zyskuje się bardziej autentyczny efekt. Rysunek drewna wprowadza ciepło do pomieszczeń i doskonale sprawdza się zarówno w sypialni, salonie, jak i łazience. W normalnych warunkach, nie licząc drewna egzotycznego trudno o zastosowanie tego naturalnego materiału w łazience, a dzięki imitacji można uzyskać trwały i odporny na wilgoć efekt.

Postarzany efekt idealny do stylistyki industrialnej i schabby chic

Kolejny wzór na płytkach sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia ze starym, podrdzewiałym metalem. Taki efekt można uzyskać na gresie, który doskonale pasuje do industrialnej stylistyki. Można go skomponować ze ścianami wykończonymi betonem dekoracyjnym. Całość prezentuje się surowo, a jednocześnie niezwykle nowocześnie. Również do stylistyki schabby chic postarzane płytki gresowe będą odpowiednie na podłogę. W tym przypadku świetnie skomponują się z lekko odrapanymi i celowo potraktowanymi środkami ściernymi meblami. Dla kontrastu warto zastosować jasne, pastelowe kolory na ścianach. W ten sposób aranżacja będzie imponująca.

Trójwymiarowy efekt, czyli kubistyczne wzory

Ostatnia propozycja jest bardziej żywa, choć może być również utrzymana w czarno-białej kolorystyce. Mowa tu o wzorach geometrycznych, tworzących trójwymiarowy efekt. Niewątpliwie najlepiej sprawdza się sześcian, który wpisuje się w kubistyczną aranżację. W tym przypadku bryły niemal wyrastają z podłogi, tworząc złudzenia optyczne. Taka podłoga pięknie skomponuje się z przeszkleniami na ścianach, które spotęgują efekt. Płytki gresowe mogą mieć kształt prostokątny lub też sześcienny, przypominający plaster miodu. Piękne płytki podłogowe z geometrycznym wzorem będą pasować do estetyki glamour i boazerii angielskiej na ścianach.

Wybór wzoru płytek na podłogę ma istotne znaczenie, gdyż może podkreślać daną aranżację lub stanowić dla niej kontrast. Jedno jest pewne taka podłoga wpisuje się w uniwersalną architekturę wnętrz i nigdy się nie starzeje. Warto podkreślić jej odporność na zarysowania, a także ścieranie, co także nie jest bez znaczenia. Łatwość czyszczenia zapewni wybór nieporowatych, jednolitych płytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *