Poznański rynek mieszkaniowy w 2020 r. – prognozy i trendy

Deweloperski rynek mieszkań w Poznaniu od lat jest w świetnej kondycji i wykazuje się bardzo dużą odpornością na kryzysy – również ten spowodowany koronawirusem. Popyt na mieszkania od dewelopera w Poznaniu nie spada, co jest efektem oddziaływania wielu czynników.

Poznaniacy szukają większych mieszkań, balkony w cenie

Przez bardzo długi czas zdecydowanie największym powodzeniem wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania w Poznaniu cieszyły się mniejsze lokale ze wskazaniem na kawalerki i mieszkania 2-pokojowe. Obecnie każdy deweloper w Poznaniu zauważa wyraźny wzrost zainteresowania większymi mieszkaniami. Taką zmianę podejścia przejawiającą się poszukiwaniem większej przestrzeni spowodowała pandemia koronawirusa. Dużym atutem lokalu jest obecnie balkon.

Czy ceny nowych mieszkań w Poznaniu spadną?

Wielu Poznaniaków zastanawia się, czy pandemia przełoży się na spadek cen mieszkań spadną lub przynajmniej utrzymanie ich na obecnym poziomie. Aktualna średnia cena za 1 m kw. mieszkania od dewelopera w Poznaniu wynosi nieco ponad 7600 zł. Zdaniem specjalistów z firmy deweloperskiej Ronson na razie trudno przewidzieć, jaka będzie skala spadków cen, o ile w ogóle one wystąpią. Należy jednak przypuszczać, że im dłużej będzie się utrzymywać niepewność mająca związek z koronawirusem, tym większe prawdopodobieństwo, że niejeden deweloper w Poznaniu obniży stawki.

Wygoda w cenie

Osoby kupujące mieszkanie w Poznaniu dużą wagę przykładają do rozmaitych udogodnień. Duża ilość terenów zielonych sprzyjających rekreacji na świeżym powietrzu, możliwość ładowania pojazdu elektrycznego, garaż, komórka lokatorska, bliskość węzłów komunikacyjnych i dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa – liczy się nie tylko konkretna lokalizacja, ale również rozwiązania ułatwiające codzienne życie.

Mieszkania na wynajem

W dalszym ciągu nowe mieszkania w Poznaniu są kupowane z myślą o najmie. W tym obszarze potrzeby lokalnego rynku są ogromne, a chęć zawarcia umowy najmu zgłaszają m.in. pracownicy stali i sezonowi, studenci oraz turyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *