Nowe życie starych rzeczy – z nami to się uda!

Nie od dziś wiadomo, że styl vintage jest bardzo modny. Dlatego, jeżeli w swoim domu macie stare rzeczy, np. meble, to absolutnie nie powinniście ich wyrzucać. Otóż możecie dać nowe życie starym rzeczom. Jeżeli szukacie ciekawych inspiracji, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik. Być może znajdziecie inspiracje dla siebie.

Nowe życie starych foteli tapicerowanych

Bywa tak, że na strychu czy w piwnicy znajdujemy stare fotele, które są już stosunkowo zniszczone, jednak i tak zachwycają swoją estetyką. Nawet jeżeli są zniszczone, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je odremontować i dać im drugie życie. Dzięki temu Wasze wnętrze nabierze unikalnego charakteru i będzie miało w sobie nutę retro. Z wymianą tapicerki poradzicie sobie samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzycie się w materiał tapicerski, a także zszywacz tapicerski. Ściągnięcie starej tapicerki nie zajmie Wam długo, zwłaszcza jeśli widoczne są zszywki. Możecie również materiał naciągnąć na starą tapicerkę i takie rozwiązanie też może się sprawdzić. Jeśli decydujecie się na materiał z pikowaniem i guziczkami, to musicie jeszcze przed naciągnięciem na mebel je przyszyć. W ten sposób można odnowić nie tylko fotele, ale również sofę czy szezlong. Zwłaszcza ten ostatni wraca do łask i dobrze komponuje się nawet z nowoczesnym wystrojem, tworząc swoisty eklektyzm.

Nowe życie palet

Jeżeli macie w domu stare palety, to warto je wykorzystać. Co ciekawe możecie z nich wykonać np. półki czy też zestaw mebli ogrodowych. Jest to naprawdę proste. Oczywiście przed pracą koniecznie usuńcie z palet brud i wyrównajcie wszystkie niedoskonałości, możecie także zaimpregnować drewno. Zatem czas przejść do pracy. Aby wykonać półki, przytnijcie palety na odpowiednią długość i wyrównajcie krawędzie. Następnie złączcie ze sobą palety i to tak naprawdę koniec. Półki są już gotowe. Pamiętajcie o użyciu właściwego spoiwa. Sprawdzi się klej cyjanoakrylowy. Również wykonanie mebli ogrodowych jest bardzo proste. Tu także wykorzystamy technikę DIY. Aby wykonać sofę składamy ze sobą kilka palet. Siedzisko powinno mieć wysokość około dwóch palet. Następnie na górną część siedziska przy samym końcu przyklejamy kolejne dwie palety, które będą służyć za oparcie. Polecamy Wam użyć szlifierki i papieru ściernego, dzięki temu pozbywacie się nie tylko zanieczyszczeń, ale i drzazg. Oczywiście poziomą część siedziska możecie łączyć za pomocą kątowników, jednak naszym zdaniem wykorzystanie kleju jest zdecydowanie łatwiejsze. Jeżeli zależy Wam na innym kolorze, to zawsze możecie pomalować palety specjalną farbą do drewna.

Wybierz się na pchli targ

Zachęcamy Was, abyście wybrali się na pchli targ, gdzie możecie znaleźć naprawdę ciekawe dekoracje i to w korzystnej cenie. Ciekawym wyborem będzie zakup np. starych filiżanek, które świetnie będą się prezentować w przeszklonej komodzie. Warto także zakupić obrazy czy też szkatułki. Niektóre z nich są naprawdę stare, ale jednocześnie niezwykle piękne. W tym przypadku nie będziecie ich musieli nawet odnawiać, chyba że zdarzy się wypadek i szklane czy porcelanowe dekoracje stłuką się w transporcie. Jednak i to nie jest końcem świata. Stosowanie kleju cyjanoakrylowego rozwiązuje takie problemy, więc warto mieć go wśród narzędzi naprawczych.

Nowe życie starych lamp

Warto także wykorzystać stare lampy, nawet jeżeli są już zniszczone. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je odnowić i dać im drugie życie. Tak naprawdę wystarczy niewiele, a mianowicie impregnacja oraz pomalowanie farbą proszkową. Zajmie Wam to tylko chwilę, a efekt będzie wręcz zachwycający. Takie lampy możecie zawiesić i będą się doskonale prezentować nawet w nowoczesnym wnętrzu. Polecamy Wam ozdobienie lamp białą proszkowaną farbą. W ten sposób uzyskacie także element dekoracyjny, który będzie pasować nawet do wnętrz urządzonych w myśl filozofii hygge.

Niewątpliwie meblom i akcesoriom do domu można dać nowe życie. Jeśli macie starą komodę czy kredens po babci, to będzie to doskonała baza do stworzenia aranżacji w stylu schabby chic. Nie trzeba jej dodatkowo postarzać, a odchodząca farba jest w tym przypadku atutem. Zatem stare meble dają wiele możliwości tworzenia wnętrz w stylu retro i eklektycznym i warto je wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *