Najpiękniejsze dekoracje świąteczne – jak połączyć tradycję z trendami w 2021 roku?

Ubieranie choinki na święta to tradycja. Jak połączyć ją z nowoczesnym wystrojem wnętrza? Zobacz nasze wskazówki i ubierz choinkę zgodnie z najnowszymi trendami. W tym roku będziemy ubierać choinki strojnie i bogato, ale z pomysłem.

Z czego powinny być zrobione ozdoby choinkowe?

Tradycja stawia na szkło, nowoczesność na ozdoby nietłukące się. Jak to pogodzić? Dobrym rozwiązaniem jest wybór bombek i ozdób imitujących te tradycyjne, jednakże zrobionych z nowoczesnych, lekkich i niezniszczalnych materiałów. Jeśli w domu są zwierzęta lub małe dzieci, na pewno warto wziąć taką opcję pod uwagę.

Tegoroczne trendy wnętrzarskie zakładają powrót do natury – na topie są wszelkie naturalne materiały. Można to połączyć z wystrojem świątecznego drzewka, wieszając na nim drewniane i słomiane ozdoby. Jeśli mamy pewność, że ozdoby choinkowe nie będą zagrożone uszkodzeniem, można powiesić szklane bombki. Bardzo ładne można znaleźć tutaj: Dekoracje bożonarodzeniowe – ozdoby świąteczne w sklepie MyHoneyHome.pl.

Kolorowy nieład, czy motyw przewodni?

Zdecydowanie lepiej sprawdzi się ta druga opcja. Określenie „jak na choince” nie musi oznaczać bezładnej mieszaniny wzorów i kolorów. Dziś aranżacja świątecznego drzewka powinna być starannie przemyślana i zaplanowana. Warto zacząć od koloru ozdób, dobrać do nich łańcuchy i światełka. W tym roku na topie będą odcienie brudnego różu i fioletu, a także klasycznie – złota, srebra i czerwieni. Od lat sprawdza się pomysł na łączenie kolorów, czerwieni ze złotem, błękitu z zielenią, srebra z bielą itp. Innym ciekawym zabiegiem jest takie przystrojenie choinki, by robiła wrażenie przysypanej śniegiem. W każdym przypadku trzeba zadbać o dominujący kolor. Najlepiej wybrać go w oparciu o inne świąteczne dekoracje w salonie – ceramiczne i metalowe aniołki, skrzaty, renifery, mikołaje i szopki. Dzięki temu drzewko będzie do niego dobrze dopasowane.

Błyszczące drzewko nie tylko do wnętrz w stylu glamour

Nowoczesne wnętrza są wręcz stworzone do tego, by ustawiać w nich choinki skrzące się srebrem i złotem. Jeśli mieszkasz w domu urządzonym zgodnie z aktualnymi trendami, rozważ powieszenie na choince dużej liczby srebrnych ozdób. Nie muszą to być tylko bombki. Równie dobrze sprawdzą się szyszki, gwiazdki, aniołki itp. (sprawdź dekoracje na MyHoneyHome.pl). Ważne, by wszystkie dekoracje miały zdolność odbijania światła. Dzięki temu w świąteczny wieczór choinka będzie lśniła własnym blaskiem. Oczywiście pod warunkiem, że nie zapomnisz o światełkach.

Dla lepszego efektu można ustawić w salonie białe drzewko. Biel jest uniwersalnym kolorem, podobnie jak srebro, i taka aranżacja sprawdzi się we wnętrzu w każdym stylu.

Dyskretny minimalizm, czy bogate zdobienia?

Zdecydowanie ta druga wersja. Tu tradycja bogatego obwieszania choinki wszelkimi ozdobami bardzo mocno wpisuje się w nowoczesne trendy. Jeśli chcemy mieć modną choinkę, każda gałązka powinna być udekorowana choćby najmniejszą bombką, gwiazdką lub kokardką.

Takie bogate zdobienie choinki ma swoje korzenie w świątecznych zabobonach – im więcej ozdób, tym więcej pomyślności w nowym roku. I choć dziś nikt już w takie przesądy nie wierzy, warto uszanować tradycję i udekorować drzewko świąteczne na bogato. Widok na pewno będzie cieszyło oko małych i dużych domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *