Jaki odkurzacz kupić?

Trudno wyobrazić sobie życie bez odkurzacza. Od lat stanowi on niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Bywa, że wybór odpowiedniego sprzętu spośród obfitującej w najróżniejsze modele oferty nastręcza trudności. Każde gospodarstwo domowe ma inne potrzeby, a zatem warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją urządzenia, tak by służyło przez lata. Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze bezworkowe. W poniższym artykule postaramy się ułatwić ci dokonanie wyboru i przyjrzymy się dwóm produktom z tej kategorii: Karcher VC 3 1.198-125.0 oraz Tefal Compact Power TW3731 3A.

Karcher VC 3 1.198-125.0

Jest to kompaktowe, a jednocześnie uniwersalne urządzenie – niewielkie gabaryty sprawiają, że jego przechowywanie nie sprawia kłopotu nawet w naprawdę małym mieszkaniu. Czyści zarówno dywany, twarde podłogi, jak i delikatne powierzchnie. Gumowane kółka w Karcher VC 3 1.198-125.0 zapobiegają niszczeniu posadzki, na przykład drewnianej. Odkurzacz dociera nawet do wąskich szczelin, a pozostająca na stałym poziomie moc ssania (bez względu na poziom napełnienia pojemnika) zapewnia wysoką jakość sprzątania. Urządzenie zadowoli wszystkich, którzy nie lubią się schylać – tym samym sprawdzi się dla osób starszych. Włącznik w obudowie zapewnia komfortowe użytkowanie. Co istotne – odkurzacz Karcher VC 3 1.198-125.0 jest przyjazny dla alergików. Właściwości antyalergiczne zawdzięcza filtrowi HEPA, który eliminuje nawet mikroskopijne cząsteczki alergenów, wydzielając czyste powietrze wylotowe. W razie potrzeby możesz wymieniać końcówki odkurzacza; na przykład na szczotkę do tapicerki. Istotną kwestią jest technologia multicyklonowa, dzięki której odkurzacz nie wymaga zastosowania worków. Wystarczy przemyć zbiornik wodą po jego opróżnieniu i sprzęt jest ponownie gotowy do pracy. Użytkowanie odkurzacza nie generuje zatem żadnych dodatkowych kosztów pod postacią konieczności nabywania akcesoriów.

Tefal Compact Power TW3731 3A

Jeśli poszukujesz kompaktowego urządzenia do odkurzania wszelkich twardych powierzchni, to Tefal Compact Power TW3731 3A może okazać się dobrym wyborem. Odkurzacz zaopatrzono w najnowszej generacji silnik EffiTech oraz zbiornik o pojemności 1,5 L, co zapewnia efektywną pracę przy minimalnym zużyciu energii. Wszystko to mieści się w kompaktowej obudowie, co ułatwia przechowywanie sprzętu nawet na niewielkim metrażu. Istotna jest także swoboda podczas użytkowania odkurzacza; zasięg 8,8 m sprawia, że posprzątanie małego mieszkania nie wymaga przełączania urządzenia do różnych gniazdek. Opróżnianie zbiornika za pomocą systemu Clean Express jest banalnie proste – wystarczą zaledwie cztery ruchy, by pozbyć się jego zawartości. Dwa poziomy filtracji zanieczyszczeń dają efekt pod postacią oczyszczenia pochłoniętego powietrza z kurzu w 99,8%. W skład zestawu wchodzi dwufunkcyjna szczotka do dywanów i podłóg.

Odkurzacz – jaki model wybrać?

Oba z omawianych urządzeń można zaliczyć do kompaktowych i uniwersalnych sprzętów, które sprawdzą się nawet w niewielkich mieszkaniach. Wybór powinien być jednak poprzedzony analizą potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego. Karcher VC 3 1.198-125.0 wyróżnia się z pewnością stabilną mocą ssania i uniwersalnością, która pozwala użytkować go na rozmaitych powierzchniach; od dywanów po delikatne posadzki, tapicerkę oraz meble. Tefal Compact Power TW3731 3A cechuje się z kolei ponad ośmiometrowym zasięgiem pracy oraz dużym zbiornikiem na kurz. Oba urządzenia zapewniają natomiast komfort i wygodę użytkowania i nadają się dla alergików. Różnica w cenie jest nieznaczna, z przewagą dla urządzenia firmy Tefal. Niemniej jednak odkurzacz jest urządzeniem, które ma posłużyć wiele lat, a zatem warto zainwestować w odpowiadający twoim potrzebom model. Odkurzacze dostępne są na stronie: https://www.oleole.pl/odkurzacze.bhtml.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *