HIPS – lustro inne niż wszystkie

Stare przysłowie mówi, że rozbite lustro wróży 7 lat nieszczęścia. Ciężko powiedzieć, na ile należy temu wierzyć, ale jedno jest pewne – rozbicie szkła na drobne kawałki nigdy nie jest przyjemne. Jeśli więc poszukujesz powierzchni o lustrzanych właściwościach, która jednak się nie tłucze, mamy dla Ciebie propozycję – polistyren wysokoudarowy laminowany folią lustrzaną! To idealne rozwiązanie np. do reklam.

Jak powstaje HIPS lustro?

To niezwykłe „lustro” w istocie ma niewiele wspólnego ze swoimi szklanymi odpowiednikami. HIPS to bowiem skrót od angielskiej nazwy tworzywa sztucznego, z którego takie lustra powstają. Chodzi o polistyren wysokoudarowy, czyli polimer termoplastyczny uzyskiwany poprzez polimeryzację styrenu z dodatkiem kauczuku. Powstałe tworzywo z jednej strony jest wysoce odporne na uderzenia, z drugiej zaś łatwo poddaje się termoformowaniu i cięciu. Można więc uzyskiwać z niego dowolne kształty i wyprodukować przeróżne przedmioty – obudowy urządzeń, opakowania żywności czy elementy reklam. Jak jednak zamienić polistyren wysokoudarowy w HIPS lustro? W tym celu polimer poddaje się jeszcze jednemu zabiegowi, laminowaniu folią lustrzaną. Czasami robi się to tylko z jednej strony, drugą pozostawiając matową, a czasem po obu. Efekt końcowy nie jest oczywiście identyczny, jak w przypadku tradycyjnych luster ze szkła, ale możliwość zobaczenia swojego odbicia zostaje osiągnięta.

Lustrzany polistyren wysokoudarowy i jego zastosowania

HIPS lustro możesz wykorzystać w zasadzie dowolnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś użył go jako elementu wyposażenia wnętrza swojego mieszkania. Znacznie częściej możemy jednak spotkać się z lustrem z polistyrenu w sklepach. Jest używany zarówno na wystawach, jak i we wnętrzu sklepu. Lustro HIPS nie stłucze się tak jak zwykle, dlatego niestraszne mu nawet największe tłumy klientów. Bardzo powszechne jest również zastosowanie HIPS w branży reklamowej. Lustrzana powierzchnia świetnie wzbogaca gadżety reklamowe czy banery typu POS. To jednak nie wszystko. Lustra HIPS możesz spotkać w zabudowach stoisk targowych, ozdobach weselnych czy grach i zabawkach. Nietłukące się lusterko świetnie sprawdza się jako gadżet dla dziewczynek. Lustro z polistyrenu może też stanowić podkład pod sitodruk.

Lustro HIPS jest więc świetną alternatywą dla klasycznych luster wszędzie tam, gdzie zależy nam na czymś trwałym. Polistyren wysokoudarowy laminowany lustrzaną folią sprawdzi się w sklepie, na banerach reklamowych, a nawet w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *