Czy żaluzje pionowe sprawdzą się w każdym wnętrzu?

Żaluzje pionowe, zwane również verticalami, tworzą niezwykle funkcjonalny system osłonowy, który daje spore możliwości aranżacyjne. Bardzo często wybierane są do osłaniania okien w biurach czy instytucjach, ale równie chętnie decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych. Ze względu na swoją konstrukcję i wymiary, najlepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach okiennych, w pomieszczeniach które wymagają odpowiednio dużego zaciemnienia. Ich bardzo praktyczne rozwiązania pozwalają na łatwe i intuicyjne sterowanie w celu dokładnej regulacji dopływu światła dziennego. Co warto wiedzieć o żaluzjach pionowych i czy sprawdzą się one w każdym oknie?

Verticale – funkcjonalność i wygląd w jednym

Verticale z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność i są coraz częściej wybieraną osłoną do użytku domowego. To doskonałe rozwiązanie na zbytnie nasłonecznienie w pomieszczeniach i możliwość kontrolowania ilości światła wpadającego do nich. Jeśli odpowiednio dobierzemy verticale do rozmiaru okien oraz do kolorystyki ścian, staną się wówczas niebanalną ozdobą każdego pomieszczenia i podkreślą jego charakter. Bogactwo kolorów tych osłon pozwala wybrać najodpowiedniejszy model i wzór produktu, aby dopełnić aranżację konkretnego wnętrza. Pasują do każdego typu okien, również do skośnych okien, przeznaczonych na poddasza, chociaż najlepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach przeszklonych, dlatego głównie do nich są polecane.

Verticale gwarantują odpowiednią ochronę przed słońcem, ale również zapewniają najwyższą jakość użytych do konstrukcji materiałów oraz zastosowanych tkanin. Szyna, na której umieszcza się osłonę, wyglądem przypomina tradycyjny karnisz, a do tego ma bardzo szerokie zastosowanie – można ją stosować zarówno do powierzchni poziomych, jak i ukośnych. Ruchomość osłony zapewnia prowadnica z uchwytami, do których mocuje się pionowe pasy tkaniny. W razie zmiany wystroju wnętrza, można łatwo odczepić tkaninę w celu zamocowania nowej i nie wymaga to pomocy fachowców, wszystkie czynności można łatwo wykonać samodzielnie.

Żaluzje pionowe w poszczególnych pomieszczeniach

Z pomocą żaluzji pionowych z łatwością można osłonić większość okien. Mają niezwykle ważną zaletę, można je obracać o 180 stopni wokół własnej osi, dzięki czemu można bardzo precyzyjnie ustawić kąt padania promieni słonecznych i regulować ich ilość. Chronią nie tylko przed słońcem, ale również przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, zapewniając komfort i prywatność osobom, przebywającym w danym pomieszczeniu. W zależności od wybranego modelu, żaluzje pionowe można zsuwać na dowolny bok, ustawiać na środku lub na zewnątrz. Zdarza się, że verticale pełnią funkcję drzwi lub ścianki działowej. To rozwiązaniem jest dość często stosowane w biurach czy instytucjach w celu wyodrębnienia dodatkowej przestrzeni i podzielenia biura na mniejsze sektory.

Żaluzje pionowe – kiedy lepiej z nich zrezygnować?

Żaluzje pionowe ze względu na swoje rozmiary zaleca się stosować przede wszystkim na dużych powierzchniach okiennych i z myślą o takich zostały zaprojektowane. Maksymalna szerokość osłony może wynosić nawet 5 m, co daje naprawde duże możliwości. Szerokość pasów tkaniny może wynosić 89 lub 127 mm, w zależności od potrzeb Klienta. Świetnie nadają się do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych i zaostrzonych przepisach przeciwpożarowych, a to dzięki odporności tkanin na wysokie temperatury. Niestety, ze względu na swoje spore wymiary, nie sprawdzą się na niewielkich i wąskich oknach. Pomimo możliwości zakupu żaluzji pionowych na wymiar, wielkość szyny narzuca pewne ograniczenia. Jeśli mimo to zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nasze małe i wąskie okno będzie wyglądało bardzo niekorzystnie, wizualnie zmniejszy się jeszcze bardziej. W przypadku mniejszych okien zatem, lepiej zdecydować się na montaż rolet wewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *