Włączniki szklane – dlaczego warto je montować

Włączniki światła spotyka się w każdym domu, biurze lub miejscu publicznym. Bez nich trudno sterować oświetleniem.

Włącznik włącznikowi nie jest jednak równy. Oprócz standardowych rozwiązań coraz częściej można spotkać na rynku wiele nowoczesnych urządzeń, w tym praktyczne i efektowne włączniki szklane. Czym się wyróżniają i dlaczego warto na nie postawić? Kilka największych korzyści opiszemy poniżej.

Rodzaje włączników – co jeszcze oprócz paneli szklanych?

Włączniki światła przybierają bardzo zróżnicowane formy. Wciąż dużą popularnością cieszą się modele klasyczne – z przyciskami (jednym lub dwoma). Występują w różnych wariantach. Dzięki nim steruje się różną ilością obwodów elektrycznych, zapewnia się bezpieczeństwo na klatkach schodowych lub w innych nietypowych wnętrzach.

Oprócz nich stosuje się również włączniki retro oraz właśnie szklane panele dotykowe.

Różnice między wszystkimi wymienionymi urządzeniami tkwią często w urozmaiceniu wyglądu ramek. Przy tak wielu dostępnych produktach łatwo znaleźć idealny, który nie tylko zapewni odpowiednie warunki oświetleniowe, ale też stanie się przyjemną dla oka dekoracją i uzupełnieniem kompleksowej aranżacji wnętrza.

Oprócz tego każdy z opisanym modeli ma swoje zalety praktyczne. Co zatem wyróżnia produkty szklane?

Włączniki szklane – prostota i funkcjonalność

Szklane panele dotykowe, które można znaleźć choćby w sklepie Gajwer, to płaskie tafle kryształowego szkła hartowanego, płasko przylegające do powierzchni ściany.

W tym przypadku nie ma przycisków ani pokręteł – sterowanie lampami odbywa się poprzez dotknięcie powierzchni panelu. W zależności od wybranego modelu włącznika można w ten sposób kontrolować pojedynczą lampę lub większy zespół produktów oświetleniowych.

Prostota montażu – rozwiązanie dla każdego domu

Szklane panele dotykowe do kontrolowania oświetlenia w domu nie są rozwiązaniem wymagającym specjalnych prac adaptacyjnych.

Jeśli pragnie się wymienić domowe włączniki na nowoczesne rozwiązania, wystarczy tylko zamontować nowe produkty w dotychczasowych puszkach na ścianach. Włączniki bez trudu się w nich mieszczą, nie wymagają dodatkowych prac modernizacyjnych, a ich montaż jest niezmiernie prosty i wygodny.

Trwałość i solidność rozwiązania

Standardowe włączniki zazwyczaj wykonuje się z tworzyw sztucznych. Nie są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pod wpływem promieniowania UV odbarwiają się, a po pewnym czasie wierzchnia warstwa zaczyna się łuszczyć.

Panele dotykowe wytwarza się ze szkła hartowanego, odpornego na zarysowania i uszkodzenia. Włączniki przez długi czas utrzymują nienaganny wygląd, a do ich pielęgnacji wystarczy regularne przecieranie płaskiej i równej tafli szkła.

Estetyka – nowoczesność i uniwersalność

Wielką zaletą włączników szklanych są ich niekwestionowane walory estetyczne. Panele dotykowe to płytki ze szkła o różnej wielkości. Produkuje się je w standardowych wariantach barwnych – czarnym, białym i srebrnym. Oprócz tego pojawiają się jednak również bardziej nietypowe warianty. Szkło bywa barwione na złoto, zielono lub niebiesko.

Tak duże zróżnicowanie sprawia, że panele szklane mogą być bez trudu wprowadzane nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale w zasadzie do każdej, modnej aranżacji. Chętnie umieszcza się je na ścianach w pomieszczeniach w stylu klasycznym i skandynawskim. Pięknie uzupełniają eleganckie przestrzenie art déco.

Szklane włączniki – nowoczesny sposób na wygodne i piękne wnętrza

Panele szklane w roli włączników światła to ciekawe połączenie funkcjonalności z dużymi walorami estetycznymi.

Produkty tego typu są trwałe, praktyczne i wpisują się we wszystkie modne wnętrza. Niektóre mogą być używane z pilotami lub aplikacjami mobilnymi, co pozwala wprowadzić zupełnie nowe standardy oświetleniowe do przestrzeni mieszkalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *